Filmowe zmagania…

filmon

,,Festiwal jest pierwszym takim przedsięwzięciem w Polsce. Do tej pory uczniowie niepełnosprawni intelektualnie nie mieli możliwości zaprezentowania swoich osiągnięć w dziedzinie kinematografii. Organizacja Festiwalu umożliwi prezentację twórczości filmowej osób niepełnosprawnych intelektualnie przed szerszą publicznością, poszerzy świadomość społeczno – kulturalną uczniów oraz przyczyni się do promocji pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że Festiwal wpisze się na stałe w program artystycznych wydarzeń Krakowa i pozwoli niepełnosprawnym twórcom do zaistnienia w nowej przestrzeni kultury masowej oraz pokaże niepełnosprawność w zupełnie innym aspekcie. Spodziewamy się, że dzięki wszystkim tym działaniom festiwal podniesie świadomość społeczeństwa na temat osób z niepełnosprawnością intelektualną i pozwoli przełamać bariery z tym związane.” – Dzielnica XVIII Nowa Huta

 Nasze Warsztaty również zaprezentowały swoją twórczość w tegorocznej edycji Festiwalu. Zaprezentowaliśmy dwa filmy w których główne role oczywiście grali nasi utalentowani uczestnicy ;) 

DSC_0248.JPG

Zostaliśmy nagrodzeni dyplomami udziału oraz rozmaitymi książkami. Uczestnik Sławek został nagrodzony statuetką najlepszego Aktora a wręczył ją znany z ról filmowych  serialowych i także teatralnych , aktor – Tomasz Schimscheiner ! :)

DSC_0270

To było wspaniałe doświadczenie zarówno dla uczestników jak i terapeutów pracujących przy filmie. Już wiadomo , że odbędzie się następna edycja Festiwalu , w którym na pewno weźmiemy z chęcią udział. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w takich wydarzeniach ! ;)

DSC_0302.JPG

Reklamy